X
Back to the top

MILO Ensemble

MILO Ensemble (Musical Instruments Logical Organisation Ensemble) to najświeższy projekt muzyczny Kurtisa. Grupa składa się z muzyków pochodzących z różnych kontynentów. World music wykonywana przez zespół jest bardziej zbliżona do korzeni etno. Instrumenty wykorzystywane przez zespół pochodzą m. in. z Bliskiego Wschodu, krajów afrykańskich, Mongolii czy Indonezji. Każdy z muzyków tworzących grupę wnosi odmienny, wyjątkowy wkład muzyczny w wielokulturową, harmonijną mieszankę, która powstaje z połączenia tych rozmaitych brzmień. W utworach słychać wpływy muzyki wschodniego regionu basenu Morza Śródziemnego, polskiej muzyki ludowej, zachodniej Afryki, Tybetu, jazzu.

polin18

Obecnie w skład zespołu wchodzą:

  • Milo Kurtis – lider; klarnet, djembe, kalimba, didgeridoo, głos, instrumenty perkusyjne;
  • Masha Natanson – śpiew, skrzypce, instrumenty perkusyjne;
  • Bart Smorągiewicz – saksofony, flety;
  • Adeb Chamoun – darbuka, riq, bendir, daf, instrumenty perkusyjne;
  • Mateusz Szemraj – ud, saz, rebab, cymbały;
  • Misza Kinsner – saksofon barytonowy, śpiew, saggaty;
  • Jacek Gładkowski – space.

MILO Ensemble powstał w 2015 roku, a pierwsza płyta „Live at PROM Kultury” ukazała się w 2018. Podczas festiwalu Jazz Jamboree 2020 zespół wystąpił w składzie z Leszkiem Możdżerem, Wojtkiem Waglewskim oraz światowej sławy brytyjskim saksofonistą jazzowym – Andy Sheppardem.

W marcu 2022 roku MILO Ensemble nagrał płytę z pieśniami i muzyką Żydów sefardyjskich, na której gościnnie występują: Kayah, Możdżer, Waglewski, oraz dwukrotnie nominowany do Nagrody Grammy, słynny amerykański kompozytor i trębacz jazzowy – Dave Douglas.

Wydawnictwa

Milo Kurtis

All rights reserved 2022
Design and production: Dsgnr and Upgrade Marketing

Follow us