X
Back to the top

Grupa w Składzie:

Drogę do kariery otworzyła Milo Kurtisowi – założona na przełomie lat 60. i 70. – Grupa w Składzie:, z którą tworzył muzykę intuicyjną (tzw. jass), opartą na wzajemnej komunikacji członków zespołu. Utwory Grupy w Składzie: zaprezentowane zostały m. in. podczas Warszawskiej Jesieni oraz Jazzu nad Odrą.

W Grupie w Składzie: Milo Kurtis grał na fagocie, kontrabasie, keyboardzie i buzuki, a oprócz niego w zespole udzielali się ponadto Jacek Malicki „Krokodyl” (gitara, flet bambusowy, talerze) oraz Andrzej Kasprzyk (saksofon, flet). Formacja koncertowała przede wszystkim w warszawskim klubie Sigma, a także w Repassage’u i Galerii El w Elblągu.

Grupa w Składzie: współpracowała z artystami konceptualnymi i uczestniczyła w rozmaitych projektach artystycznych. Twórczość zespołu nawiązywała do muzyki Johna Cage’a, Karlheinza Stockhausena czy grupy Fluxus. Formacja zawiesiła działalność w roku 1975, kiedy Kurtis współtworzył już legendarną grupę Maanam oraz dołączył do zespołu Osjan. To jednak nie był ostateczny koniec pierwszego zespołu muzyka. W 2008 r. grupa reaktywowała się w oryginalnym składzie, dołączając do niego dodatkowo Witolda Popiela. W 2013 ukazał się album z zapisem koncertu w Centrum Sztuki Współczesnej w Kaliszu.

Wydawnictwa

Milo Kurtis

All rights reserved 2022
Design and production: Dsgnr and Upgrade Marketing

Follow us